КИЕВСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ
ДЖАЗОВАЯ АКАДЕМИЯ
Russian English
МЕЖДУНАРОДНЫЙ
ДЖАЗОВЫЙ АБОНЕМЕНТ
Петро Войташик 8 жовтня 2006


Пьотр Войташик квартет (Польща)

Другий концерт "Міжнародного джазового абонементу" після річної перерви знову звертається до польського джазу.
Згадуючи велику зацікавленість українських шанувальників джазової музики до легендарних польських саксофонистів Збігнева Намисловського та Пьотра Барона, що вже працювали в рамках джазового абонементу, логічним продовженням цієї теми могло б бути знайомство з видатними польськими трубачами, першою ластівкою з яких став неперевершений Пьотр Войташик.

Пьотр Войташик - трубач, композитор, доцент Інституту Джазу та Популярної музики музичної академії в Катовіцах. Постійно співпрацює з зірками світового джазу. Музичну кар’єру розпочав під час навчання в академії, (1978-1983. Перший запис на платівку створив з групою Нью Презентейшн, з якою дебютував також на фестивалі Джаз Джемборі в 1988. Кінець 80-х приніс співпрацю з Янг Пауер та підготовку до запису першої авторської платівки, яка була презентована в 1990 року разом з Яном "Пташкою" Врублевським, Войцехом Недзелей, Андрієм Цуджичем та Ерікем Кулем. Подальші записи та концерти були реалізовані за участю зірок як польського так і світового джазу. Журнал "Джаз форум" призначив альбомом 1994 року "Лоунлі таун" - альбом джазового комбо у супроводі камерного оркестру, де всі сольні партії виконував Пьотр. В 1996 він записує альбом "Квест" з американським чорним саксофоністом Біллі Харперем. З Біллі Войташик співпрацює понад 14 років, постійно граючи в складі Біллі Харпер квінтет. Він співпрацює також з такими легендами світового джазу як Бастер Вільямс та Бен Райлі.
1997 - 2001 - роки активної співпраці "Пьотр Войташик квінтет" з польським тенористом Томашом Шукальським. Результатом цієї співпраці стала платівка "Escape", що записана в 1998. За три наступні роки Пьотр запрошує до запису Дейва Лібмана, барабанщика Ронні Бараша та басиста Кларенса Сі. А платівка "Hope" разом з Лешеком Мозджером дістає премію Фредерик за 2003 рік.

Пьотр надовго посідає найвищі місця в джазових топах журналу "Джаз форум", грає на міжнародних фестивалях, в тому числі в Монреалі (Канада) разом з Мішелем Донато. Бере участь в турах Біллі Харпер квінтет, та грає з Кені Гаретом, Кліренсом Си та Ньюменом Тейлором Бейкером.
На батьківщині викладає в Музичній Академії в Катовіцах де нещодавно дістав посаду доцента.

2006 рок - Пьотр розпочав з презентації власної платівки "We want to give thanks"разом з Біллі Харперем, Гарі Барцем, Вінсентем Херінгем, Реджи Воркменем, яка підсумовує творчість Войташика за остатні 15 років, і ще раз підкреслює, що перед нами зрілий музикант в розквіті своєї майстерності.

 

Музикознавець О.Супрун
 


реализация и поддержка: www.uajazz.com