КИЕВСКАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ
ДЖАЗОВАЯ АКАДЕМИЯ
Russian English
МЕЖДУНАРОДНЫЙ
ДЖАЗОВЫЙ АБОНЕМЕНТ
9 апреля 2006: Концерт памяти Владимира Молоткова

Квітневий концерт циклу «Міжнародний джазовий абонемент» сезону 2006 року, Експертна рада з питань джазової музики при Міністерстві культури і туризму України та концертно-креативна агенція «Артліга» присвятили пам'яті унікальної постаті в українському джазі, особистості, з якою пов'язане становлення та розвиток національної школи гітарно-джазового виконавства, блискучому музиканту ВОЛОДИМИРУ МОЛОТКОВУ, день народження якого ми святкуемо саме 9-го квітня. В концерті беруть участь широко відомі в джазовому світі музиканти, які були пов'язані дружніми та професійними відносинами з маестро.

Олексій Кузнецов - один з найвідоміших та найстаріших джазових гітаристів Радянського Союзу, жива легенда російського джазу, музикант, що розпочав свою музичну кар'єру за часів цілковитої заборони шестиструнної гітари як „буржуазного" інструменту. Син видатного російського джазового музиканта 30-40-х років ХХ сторіччя Олексія Кузнецова-старшого, Олексій-молодший після закінчення музичного училища понад 13 років працював солістом естрадно-симфонічного оркестру Держтелерадіо СРСР, де з гітаристом Миколою Громіним створив чудовий джазовий дует, та записав свій перший довгограючий альбом “Джанго”. Пізніше видаються його численні записи з такими корифеями Радянського джазу як Ігор Бриль, Леонід Чижик, Ігор Назарук, Вагіф Садиков, Сергій Чернишов, Олександр Ростоцький та інші. Сольний альбом Олексія Кузнецова “Голубий корал” записаний ще на початку 80-х років, і сьогодні вважається зразком джазового виконавства по всій Європі. Останні роки Олексій активно гастролює, записує нові альбоми в співпраці з Даніїлом Крамером, Аркадієм Шилклопером, Георгієм Гараняном та іншими зірками пострадянського джазу.

Ігор Бойко - народився в Україні, на Сумщині. В 1989 році закінчив Київське Державне музичне училище ім. Глієра по класу В. Молоткова. З 1990 року розпочинається його кар'єра як музиканта надзвичайно відомого московського складу “Современник”, під керуванням Анатолія Кролла. Пізніше активна співпраця з видатним джазовим співаком і піаністом Сергієм Манукяном. З ним він записує відомі альбоми “Секреты”, “Твоя Улыбка”, “Good News From Moscow”, “Wonderful World”. В 1996 році, за опитуваннями авторитетного музичного журналу «Music Box», Ігор входить в трійку найкращих джазових гітаристів Росії. В 2000-2004 рр. Були видані на VHS та DVD три фільми-концерти про творчість Ігоря Бойка - “Игорь Бойко и друзья”, “Шесть струн Игоря Бойко” та “Igor Boiko Band - Live in Moscow”. Ігор Бойко є автором п'яти навчальних посібників “Импровизация на электрогитаре”. Видана велика кількість його альбомів, серед яких “Bob's Your Uncl Союз 97”, “Time of Inspiration”, “S&BRC-99”, “Club Nocturne”, “Landy Star 2001”, “Between The Lines”, “IB-2003”, “Igor Boiko-5”, “IB-2005”. Він грав з такими найвідомішими американськими музикантами, як Ray Charles, Billy Cobham, Mike Stern, Larry Carlton та багатьма іншими.

Валерій Колесников - "самый головокружительный трубач", як писала про нього ще радянська преса, сьогодні заслужений артист України, заслужений діяч мистецтв Росії, професор Ростовської-на-Дону консерваторії, лауреат численних національних та міжнародних конкурсів. Найвідоміший та найпопулярніший в Україні джазовий трубач, старий товариш Володимира Молоткова, з яким виступав не одне десятиріччя, він не міг залишитись байдужим до сьогоднішньої акції... Один з відомих російських джазових критиків писав про музиканта: "...Впервые я услышал Колесникова на легендарном новосибирском фестивале «Академгородок-77» и навсегда был покорен им, и как потрясающим музыкантом, хранящим в голове почти всю классику джаза, и как обаятельным, не лишенным тонкого юмора человеком. Его быстрые, сверкающие пассажи захватывают дух..."

Олексій Крупський - лауреат численних фестивалів і конкурсів, учень Володимира. Молоткова, неодноразово виступав з ним в дуеті, брав участь в телевізійних та радіозаписах маестро. Останім часом живе в Берліні де працює як джазовий соліст та викладач.


реализация и поддержка: www.uajazz.com